Współpracujemy z:

O nas

OPP "Leśniczówka"

Ośrodek Pomocy Psychologicznej „Leśniczówka” powstał głównie z myślą o osobach uzależnionych oraz o członkach ich rodzin. Nasz Ośrodek zajmuje się profesjonalnie terapią psychologiczną całych rodzin z problemem uzależnienia, leczeniem powikłań wynikającymi z długotrwałego picia lub zażywania, czy też przebywania w sytuacji przewlekłego stresu.

Oznacza to, że osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków, leków czy innych chemicznych substancji psychoaktywnych mogą znaleźć u nas fachową pomoc, biorąc udział w sprawdzonym programie psychoterapii uzależnienia. Od kilku lat pomagamy również osobom, które uzależniły się od rozmaitych czynności. Pomagamy hazardzistom, osobom uzależnionym od gier komputerowych, internetu, zakupów, seksu czy pracy. Uzależnienia behawioralne zataczają coraz szersze kręgi i coraz to nowe zachowania i popędy są patologizowane. Występują one u coraz młodszych osób. My pomagamy zarówno dorosłym, jak i młodym osobom.

Kolejną dużą grupą naszych klientów są członkowie rodzin osób uzależnionych chemicznie czy behawioralnie. Żyjąc pod jednym dachem z osobą uzależnioną nie sposób uchronić się przed destrukcyjnym wpływem ich zachowań. Doświadczana bezsilność, wstyd, złość jest powodem występowania rozmaitych zaburzeń somatycznych jak i psychicznych. My wiemy jak im pomagać. W naszej ofercie jest psychoterapia dla partnerów osób uzależnionych (psychoterapia współuzależnienia), dla rodziców osób uzależnionych, dla nieletnich dzieci wychowujących się w tych rodzinach czy wreszcie dla dorosłych osób wychowanych w rodzinach z rozmaitymi dysfunkcjami (psychoterapia DDA-DDD).

Uruchamiając Ośrodek mamy za sobą ponad 30 letnie doświadczenie w leczeniu. Prowadziliśmy przez ten czas psychoterapię uzależnień, zaburzeń osobowości oraz zaburzeń psychicznych. Braliśmy czynny udział w organizowaniu nowoczesnego lecznictwa odwykowego w Polsce. Placówki przez nas kierowane lub animowane należą do wiodących w kraju, a wiele innych placówek realizuje programy psychoterapii uzależnień naszego autorstwa. Jako superwizorzy i wykładowcy Szkoły Psychoterapii Uzależnień dalej pracujemy i szkolimy innych w tym zawodzie.

Zapraszamy do Ośrodka Pomocy Psychologicznej "Leśniczówka"

Wiemy jak Wam pomagać! Mamy wiedzę, doświadczenie i serce dla Was.


Kilka słów o nas

Jacek Telesfor Kasprzak - psycholog kliniczny 1°. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1988 roku założył i przez wiele lat prowadził Ośrodek Leczenia Odwykowego w Zabłotach (ZOZ Bełchatów) - pierwszy w Polsce ośrodek prowadzący zwarty program psychoterapii uzależnień oraz główna placówka stażowa dla pracowników lecznictwa odwykowego. Od 1991 roku należy do grona ekspertów Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Wieloletni członek komisji egzaminacyjnej PARPA. Twórca nowoczesnych programów psychoterapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia. Posiada kwalifikacje superwizora-trenera Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz superwizora psychoterapii uzależnień (Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień). Jest kierownikiem Szkoły Psychoterapii Uzależnień CEDR sp. z o.o..

Maria Kasprzak - psycholog kliniczny I stopnia. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Współzałożycielka Ośrodka Leczenia Odwykowego w Zabłotach. Posiada kwalifikacje specjalisty i superwizora psychoterapii uzależnień (Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień). Jest wykładowcą Szkoły Psychoterapii Uzależnień CEDR sp. z o.o..

Zuzanna Kasprzak - psycholog. Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Certyfikowany trener 1° Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i trener ART (Treningu Zastępowania Agresji). Certyfikowana Specjalistka Psychoterapii Uzależnień. W trakcie uzyskiwania Certyfikatu Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi chemicznie, behawioralnie, a także w pracy z członkami rodzin osób uzależnionych (głównie z syndromem DDA).

Maciej Kasprzak - matematyk. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwent Wydziału Informatyki Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Twórca i administrator stron internetowych. Prowadzi statystyki, automatyzacje, przeliczenia i nowe funkcjonalności z obszaru technologii i aplikacji webowych. Prowadził bazy danych dla wielu placówek i instytucji. Współpracował z Zakładem Psychologii Lekarskiej Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego, WOTUW w Czarnym Borze, WOTUW w Stalowej Woli i WOTUW Stanomino, jako wsparcie badań klinicznych.

Współpracownicy

Z Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej „Leśniczówka” współpracuje również grono doświadczonych psychoterapeutów, zajmujących się psychoterapią uzależnienia, współuzależnienia, jak i psychoterapią zaburzeń psychicznych i osobowości.